Øst Mesterskab i Ungdom.

Der er blevet spillet Øst mesterskab i ungdom i Tårnby i weekenden D 3-4/10-2020.

Der har været deltagelse fra BK Næstveds ungdom med flotte resultater til følge. Mikkel Hardö vandt sin række i både single og double, og tager dermed 2 guldmedaljer med hjem til BK Næstved Stort tillykke til Mikkel. Niela Andreasen vandt double i sin række og blev nr 3 i single, dermed får hun også 2 medaljer med hjem en Guld og en Bronze, kæmpe stort tillykke til Niela. Derudover var flere af BK Næstved ungdoms atleter inden og repræsentere vores klub, BK Næstved er meget stolte af vi har unge atleter som repræsentere vores klub, og siger tak til alle de unge mennesker der var inden og spile, resultater og placering kan se på billedet herunder.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

WordPress Cookie-meddelelse fra Real Cookie Banner